Reklama
 • Piątek, 16 października 2015 (09:05)

  Jak wynika z badań, aż 75 proc. Europejczyków nie wie nic lub wie niewiele o tej grupie schorzeń. To bardzo niepokojący wynik, ponieważ jeśli nie mamy świadomości, co nam grozi, nie zwracamy uwagi na pierwsze niepokojące sygnały. A wiadomo, że im szybciej wykryje się nowotwór, tym większe są szanse na całkowite wyleczenie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 8 października 2015 (13:05)

  Naukowcy od dawna przeczuwali, że zwierzaki te potrafią wykryć guz. Teraz mają na to dowody! Brytyjscy badacze potwierdzili, że na podstawie zapachu moczu psy zdiagnozo wały u mężczyzn raka prostaty.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 8 października 2015 (13:05)

  Niedawno czytałam, że aby wcześnie wykryć zmiany nowotworowe i ustrzec się przed chorobą, wystarczy od czasu do czasu zbadać markery nowotworowe. Czy jest to prawda? O czym informują? Agata, Biała Podlaska.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 7 października 2015 (15:05)

  Dzięki wysokiej zwartości przeciwutleniaczy (sulforafanu) blokujących powstawanie mutacji kodu DNA i niszczących istniejące komórki nowotworowe, brokuły zmniejszają ryzyko zachorowania na raka. Warzywa te zachowują najwięcej właściwości antyrakowych, gdy są przyrządzane świeże. Najlepiej blanszować je przez kilka minut w temperaturze około 70 stopni. Uwaga! mrożenie niszczy sulforafan!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 6 października 2015 (13:00)

  20% Tyle kobiet z rakiem piersi ma agresywny typ nowotworu, HER2-dodatni (związany ze specyficznymi receptorami na powierzchni komórek). Od niedawna można go leczyć wygodniej. Jak? Podając preparat w zastrzyku, pod skórę na udzie, dzięki czemu pacjentka spędza na chemioterapii zaledwie kilka minut, a nie kilkadziesiąt – kroplówka może trwać nawet 1,5 godziny.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 6 października 2015 (11:05)

  Naświetlania często zaleca się paniom z rakiem piersi i tarczycy. Tę metodę leczenia stosuje się aż u 50 proc. pacjentów onkologicznych.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 21 września 2015 (11:00)

  Jedynym sposobem na wczesne rozpoznanie tego nowotworu jest przezpochwowe badanie USG. Każda z nas powinna je wykonać raz na rok.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 14 września 2015 (13:10)

  Każdy, nawet ten najzwyklejszy w świecie, od lat widniejący na Twojej twarzy, nodze, dłoni, może przekształcić się w groźny nowotwór. Po powrocie z wakacji zaplanuj więc obowiązkowy przegląd nowych i starych znamion.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 września 2015 (08:00)

  Owoce morwy białej to coś więcej niż tylko słodki przysmak. To też źródło flawonoidów, zwalczających wolne rodniki, odpowiedzialne za rozwój nowotworów. Dzięki pektynom usprawniają one także pracę jelit i chronią przed zaparciami. Z kolei herbatka z liści morwy dostarczy witamin B2 i B6, korzystnie wpływających na wzrok i poprawiających produkcję czerwonych krwinek.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 2 września 2015 (13:05)

  Najgroźniejszy rak skóry rozwija się latami

  Czytaj więcej Komentarzy:0