Reklama
 • Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 (14:00)

  To niebezpieczny przeciwnik, ponieważ rozwija się przez długi czas, nie dając żadnych objawów. Prawie 70 proc. pacjentek przychodzi do ginekologa, gdy nowotwór jest już w zaawansowanej postaci.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 (12:00)

  Kukurydza była znana już 7 tys. lat temu. Do Europy sprowadził ją Krzysztof Kolumb. Z Hiszpanii rozpowszechniła się na inne kraje. Rzadko kiedy możemy mówić o tak szerokim zastosowaniu, jak w przypadku kukurydzy. Dba o nasz żołądek, ciało, a przy tym jeszcze leczy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 (12:00)

  Naukowcy z Uniwersyteckiego College’u Londyńskiego opracowali nową metodę wykrywania guzów nowotworowych za pomocą glukozy (cukru).

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 29 lipca 2013 (10:00)

  Dzięki badaniu krwi mamy szansę dowiedzieć się, w jakim stopniu zagraża nam groźna choroba – i zawczasu jej przeciwdziałać! Testy wykrywają podatność na wiele schorzeń, m.in. nowotworowych, ale także np. chorobę zakrzepowo-zatorową.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 29 lipca 2013 (09:05)

  Niektóre osoby obarczone są wyższym ryzykiem zachorowania na pewne typy nowotworu. Ryzyko to można poznać dzięki badaniom genetycznym.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 26 lipca 2013 (12:06)

  Kompleksowe badanie dotyczące zawartości przeciwutleniaczy w pożywieniu opublikowano w 2010 roku w magazynie „Nutrition Journal”. Wyniki są zaskakujące!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 lipca 2013 (08:00)

  Substancje zawarte w owocach grawioli skutecznie niszczą aż dwanaście typów komórek nowotworowych (w tym mięsaków płuc i trzustki, raka piersi, prostaty i jelit). Badania wykonane przez producentów leków antynowotworowych potwierdziły, że te substancje są silniejsze nawet od tradycyjnie stosowanej chemii. Ponadto egzotyczna grawiola wspomaga leczenie chorób serca, astmy, wątroby oraz artretyzmu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 12 lipca 2013 (14:00)

  Słusznie boimy się tej groźnej choroby. Pamiętajmy, że im szybciej zostanie wykryta, tym większa szansa na wyleczenie. Aby z nią wygrać, trzeba się badać

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 8 lipca 2013 (13:27)

  Bazedoksyfen, lek przeciwko osteoporozie, hamuje wzrost komórek raka sutka (nawet jeśli guz stał się oporny na tradycyjnie stosowane preparaty). Lek wiąże się z receptorami estrogenowymi i zaburza ich aktywność. Badacze z Instytutu Nowotworów Duke University zaobserwowali to w czasie badań przeprowadzonych na zwierzętach i w hodowlach komórkowych.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 lipca 2013 (12:25)

  Czy to prawda, że długie karmienie piersią obniża ryzyko zachorowania na raka piersi? Anita z Radzynia Podlaskiego To prawda. Badania brytyjskie wykazały, że ryzyko zachorowania na raka piersi jest znacznie mniejsze u kobiet, które karmiły piersią. Stwierdzono przy tym, że nawet stosunkowo krótki okres karmienia piersią daje pewną ochronę. Z niektórych danych statystycznych wynika, że karmienie piersią przez miesiąc zmniejsza ryzyko raka piersi o o

  Czytaj więcej Komentarzy:0